Vücudunuzdaki istenmeyen ve sizi rahatsız eden tüm kıllarınızdan kurtulmanın kesin ve tek çözümü lazer epilasyondur.

Lazer epilasyon uygulamaları bölgelere göre 1 ila 1.5 ay aralıklarla uygulanır. 4-6-8 -12 seansa kadar, yüz bölgesinde 16 seansa kadar uzayabilir.

Ala Mira Güzellik Merkezi sizlere en iyi hizmeti sunabilmek için konusunda uzman ve bu işi uzun süredir yapan Uzman Hemşire ve kuruluş sahibi Hatice Uykun tarafından titizlikle ve sıkı kontrollerle hizmet vermektedir.

Ala Mira Güzellik Merkezinde kullanılan lazer cihazı, Diode Lazer olup, ağrısız, acısız ve kısa sürede seanslarınızın tamamlanmasını sağlar. Detaylı bilgi için dilerseniz arayabilirsiniz..

ILETISIM BILGISI

Lazer Epilasyon Nedir?

Tüm dünyada istenmeyen tüylerin giderilmesi için harcanan çaba sürekli olarak artmaktadır. Milyonlarca kişi depilatör, epilasyon aleti, ağda veya traş aleti gibi yöntemler kullanmaktadır. Uzmanlara göre bu problemin en yaygın nedenleri arasında kalıtsal nedenler, ergenlik, hamilelik, menapoz ve yanlış tüy giderme yöntemleri sayılabilir. Bu durum kişilerin psikolojilerini olumsuz yönde etkilemektedir. Vücutta istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkin ve güvenilir yöntemi lazer epilasyondur.

Lazer Epilasyon Güvenli Midir?

Lazer epilasyon doğru uygulandığında herhangi bir zararı yoktur. Güvenli ve etkili lazer epilasyon için cilt rengi, kıl rengi, kalınlığı ve yoğunluğu dikkate alınmalıdır. Cilde verilecek enerji çok önemlidir. Kişiye ve bölgeye özel en etkili dozların belirlenmesi gerekir.

Aksi takdirde olması gerekenden düşük dozlarla uygulama yapıldığında seanslar uzar, çok yüksek dozlarla lazer epilasyon uygulanması durumunda da ciltte yanık ve leke oluşabilir. Merkezimizde dijital spektrofotometre ile kişinin cilt rengi belirlenerek ve kişinin ten rengine, kıl durumuna en uygun doz ile etkin ve güvenilir lazer epilasyon uygulaması yapılmaktadır.

Lazer epilasyon uygulaması yapılmayacak kişiler;

 • Son altı ay içinde roaccutane kullananlar,
 • Epilepsi hastaları,
 • Şüpheli pigmente leztyonu olan kişiler,
 • Lupus hastalığı olanlar,
 • Hamilelik riski taşıyan kişiler,

Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

 • Lazer epilasyon cilt yapısı ve kıl durumu uygun olan tüm bölgelere göz çukuru hariç güvenle uygulanabilmektedir.
 • Bayanlarda bacak,kol,koltuk altı,genital bölge,bikini,göbek,bel,gögus ucu,el üstü,ayak üstü,çene,dudak üstü,boyun uygulama yapılan bölgelerdir.
 • Erkelerde sırt,omuz,göğüs,kol,bacak,koltuk altı,sakal üstü,boyun,ense,kulak,kas ortası,kas üstü,el üstü,ayak üstü uygulama yapılan bölgelerdir.
 • Göz çukuru hariç (ince ve hassas cilt yapısına sahiptir).
 • Tüm yüz bölgesinde güvenle uygulanabilmektedir.
 • Uygulamalar sırasında mutlaka koruyucu gözlük takılmalı gözlerin lazer ışığından etkilenmediğinden emin olunmalıdır.

Salonumuzu Ziyaret Edin

Alamira Güzellik Salonunu Ziyaret Edin. Kullandığımız yüksek teknolojili makinelerimizi yerinde görün.

Alamira Hakkında

Ala Mira Güzellik ve Bakım Salonu sizlere en iyi hizmeti sunabilmek için konusunda uzman ve bu işi uzun süredir yapan Uzman Hemşire ve kuruluş sahibi Hatice Uykun tarafından titizlikle ve sıkı kontrollerle hizmet vermektedir.

cl